DermaVIP
instagram

Twój problem

Przebarwienia skóry, a także jej odbarwienia to dość częste zaburzenia koloru skóry. Najczęściej są to plamki, znamiona lub większe plamy o jaśniejszym lub ciemniejszym kolorze niż naturalny. W części przypadków przebarwienia skórne to zmiany wrodzone, w innych – nabyte, wywoływane głównie przez szkodliwe dla skóry promieniowanie ultrafioletowe. Wrodzone zaburzenia pigmentacji skóry są najczęściej nieuleczalne, natomiast te pojawiające się pod wpływem różnych czynników można wyleczyć, a zwykle także im zapobiegać.

 

Skontaktuje się z nami! Pomożemy wybrać odpowiednią terapie po konsultacji z naszym lekarzem!
 

Trądzik - przewlekłe schorzenie skóry powstające pod wpływem zmian hormonalnych, powodujących łojotok, czyli nadmierne pobudzenie czynności gruczołów łojotokowych.
Objawia się występowaniem zaskórniaków oraz bolesnych grudek.
Nieleczony trądzik może spowodować powstanie blizn na całe życie.
Choroba dotyczy przede wszystkim osób w wieku 12 – 25 lat, jednak obecnie coraz częściej obserwuje się występowanie trądziku również osób w wieku 30 – 40 lat.


Sposoby leczenia trądziku stosowane w DERMAVIP:

 • Kwas Mandel S - więcej informacji>>>

 • Kwas Mandel T - więcej informacji>>>

 • Kwas glikolowy - więcej informacji>>>

 • Acnelan - więcej informacji>>>

 • Zabiegi laserowe (Laser Asklepion) - więcej informacji>>>

 • Peeling M-PEEL (Purles)
  Peeling zawiera w swoim składzie: 30% kwas migdałowy, 10% kwas azelainowy o pH 3,5.
  Wskazania do zabiegu: objawy fotostarzenia, przebarwienia skóry, ostuda, plamy soczewicowate, przebarwienia pozapalne, skóra tłusta i łojotokowa, trądzik zaskórnikowy, trądzik grudkowo - krostny, trądzik różowaty.
  Po serii zabiegów następuje regeneracja skóry, wygładzenie drobnych zmarszczek, a także rozjaśnienie przebarwień i ujednolicenie kolorytu cery.
  W przypadku skóry tłustej następuje znormalizowanie wydzielania sebum, zniwelowanie zaskórników i stanów zapalnych.
  Zabieg należy powtórzyć co 2 tygodnie w serii 8 zabiegów.
   

 • Peeling S-PEEL (Purles)
  Preparat na bazie roztworu alkoholowego, w skład którego wchodzą: kwas salicylowy 15%, kwas pirogronowy 5%, retinol 0,1%. Składniki te są szeroko stosowane w kosmetyce i dermatologii, a ich pozytywne działanie potwierdzone zostało wieloma badaniami klinicznymi.
  Wskazania do wykonania zabiegu:
  - skóra trądzikowa, tłusta i łojotokowa
  - rozszerzone pory
  - skóra dojrzała
  - zmarszczki
  - blizny
  - rozstępy

  Kuracja w obrębie twarzy obejmuje 5 - 8 zabiegów, natomiast w obrębie ciała 8 - 10 zabiegów. Po zakończonej serii zabiegów skóra staje się wygładzona, nabiera gęstości, a zmarszczki ulegają spłyceniu. W przypadku skóry tłustej, trądzikowej obserwuje się wyrównanie kolorytu skóry, zmniejszenie ilości zmian trądzikowych oraz zahamowanie wydzielania sebum. Blizny potrądzikowe i rozstępy zostają zredukowane, a pory skóry zmniejszone. Na zakończenie zabiegu kosmetolog aplikuje maskę dobraną odpowiednio do stanu i rodzaju skóry, a następnie zaleca pielęgnację domową mającą na celu regenerację skóry i ochronę przed promieniami słonecznymi.

   

 • Mikrodermabrazja - więcej informacji>>>
   

 • Peeling kawitacyjny - peeling, który wykorzystuje zjawisko kawitacji dzięki zastosowaniu fali ultradźwiękowej. Ta nowoczesna metoda stosowana jest do głębokiego oczyszczania skóry. Stanowi alternatywę dla tradycyjnych metod manualnego oczyszczania twarzy. Fale ultradźwiękowe, po skierowaniu na wilgotną skórę wywołują efekt kawitacji, dzięki czemu rozpylona na skórze woda tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które to pod wpływem drgań ultradźwiękowych gwałtownie pękają. W skutek tych działań dochodzi do rozbicia martwych komórek i odsłonięcia młodszej warstwy skóry, wolnej od nadmiaru łoju, bakterii czy substancji toksycznych. Zabieg charakteryzuje się bezbolesnym i bezpiecznym przebiegiem, co jest niewątpliwie największą jego zaletą.
  Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
  - gorączka
  - infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze
  - rozrusznik serca
  - przerwana ciągłość naskórka w miejscu poddawanym zabiegowi
  - zakrzepowe zapalenia żył
  - ciąża
  - czynna gruźlica
  - metalowe implanty
  - nowotwory

   

 • AZELAICO Kwas azelainowy 20%
  Peeling przy użyciu kwasu azelainowego wykazuje działanie przeciwzapalne, bakteriostatyczne, reguluje wydzielania sebum, zmniejszając stężenie łoju w skórze. Kwas azelainowy ze względu na swoje szerokie spektrum działania ma zastosowanie w leczeniu problemów skóry trądzikowej, atopowej, łuszczycowej, skóry skłonnej do rumienia oraz skóry z tendencją do zapalenia meszków włosowych.
  Wskazania do zabiegu:
  - trądzik zaskórnikowy
  - trądzik grudkowo - krostkowy
  - trądzik różowaty
  - cera tłusta, zanieczyszczona, z rozszerzonymi porami
  - przebarwienia pozapalne

Rozszerzone naczynka, pajączki na nogach, to zmora wielu kobiet. Pękające naczynka pojawiające się na łydkach, udach, a nawet na twarzy, zazwyczaj nie powodują objawów bólowych - są przede wszystkim nieestetyczne. Jeśli jednak nie rozpoczniemy prawidłowej profilaktyki i leczenia, mogą stać się niebezpieczne dla naszego zdrowia. Poniżej dowiesz się, skąd biorą się pękające naczynka na udach, łydkach czy twarzy i jakie czynniki zwiększają pojawienie się tego problemu.

 

Skontaktuje się z nami! Pomożemy wybrać odpowiednią terapie po konsultacji z naszym lekarzem!

Skóra człowieka wraz z upływem czasu ulega procesowi naturalnego starzenia. Działanie czynników wewnętrznych i zewnętrznych przyczynia się do tworzenia trwałych zmarszczek, odbarwień, przebarwień i uwidocznienia się popękanych naczynek krwionośnych. Staje się wysuszona, wargi tracą swoją jędrność i objętość, nadając Twojej twarzy zmęczony i pozbawiony witalności wygląd.
Medycyna estetyczna ma w tej dziedzinie wiele do zaoferowania, w sposób nieinwazyjny usunie zmarszczki, przywróci świeży, wypoczęty wygląd Twojej twarzy i poprawi samopoczucie.


Sposoby usuwania zmarszczek: 

Cellulit (tzw. „pomarańczowa skórka”) to efekt niewłaściwego rozmieszczenia tkanek tłuszczowych w tkance podskórnej. Przejawia się jako nierówności, zgrubienia, pofałdowania skóry. Najczęściej dotyczy ud, pośladków, bioder, piersi oraz ramion. Na jego powstanie mają wpływ uwarunkowania hormonalne, genetyczne oraz tryb życia (brak ruchu, nadwaga, zła dieta). Dotyka w większości przypadków kobiet.
Prawidłowe leczenie i profilaktyka pozwalają skutecznie usunąć cellulit.

Metody leczenia cellulitu stosowane w DermaVIP:

Rozstępy – pojawiające się na skórze cienkie pasemka o różnej barwie: czerwone, fioletowe, różowe, białawe. Powstają w wyniku nadmiernego rozciągania skóry.
W początkowej fazie (kolor czerwonawo – fioletowy) możliwe jest usunięcie przy pomocy specjalnych kosmetyków oraz zabiegów medycyny estetycznej. Z czasem rozstępy ulegają rozjaśnieniu (białawe zabarwienie), stają się wyczuwalne w dotyku. Na tym etapie nie ma możliwości likwidacji rozstępów w 100%. Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają sprawić, że rozstępy będą prawie niewidoczne (przybiorą barwę otaczającej je skóry).
Problem rozstępów dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. U kobiet najczęściej występują na biodrach, udach, piersiach oraz brzuchu, u mężczyzn w okolicy lędźwiowo – krzyżowej oraz barkowej.
Predyspozycje do powstawania rozstępów:

 • otyłość
 • okres dojrzewania
 • menopauza
 • częste wahania wagi ciała (nagłe spadki wagi/szybie przybieranie na wadze)
 • dieta niskokaloryczna
 • leki steroidowe
 • uwarunkowania genetyczne
 • kulturyści

Metody leczenia rozstępów stosowane w DermaVIP:

W terapii rozstępów ważny jest czas podjęcia leczenia. Im szybciej, tym większa szansa na wyleczenie.

Nadmiar tkanki tłuszczowej to jeden z głównych problemów zdrowotnych dzisiejszych czasów. W wielu przypadkach zgromadzony nadmiar tłuszczu jest prawie nie możliwy do usunięcia samodzielnie przez osobę dotkniętą tym problemem.


Metody usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej stosowane w DERMAVIP:

Owłosienie to jedna z głównych przyczyn dyskomfortu odczuwanego przez ludzi, w szczególności przez kobiety. Depilacja laserowa pozwala na trwałe usunięcie owłosienia z różnych części ciała.


Nowoczesne metody usuwania owłosienia stosowane w DERMAVIP:

Blizna – zmiana skórna powstała w miejscu urazu lub samoistnie. Rozróżnia się blizny przerosłe oraz zanikowe.
Leczenie blizn polega na zmniejszeniu ich widoczności. 100% usunięcie blizny jest niemożliwe (szczególnie w przypadku blizn przyrosłych).
Sposób leczenia uzależniony jest od rodzaju blizny, umiejscowienia oraz jej wieku. Czym blizna młodsza, tym efektywniejsze leczenie.

Blizny powypadkowe, pooperacyjne, pooparzeniowe oraz potrądzikowe leczone są przy użyciu Lasera frakcyjnego CO2.


Metody leczenia blizn stosowane w DERMAVIP:DermaVIP
TUV
undicom.pl
projektowanie stron www katowice
created by
Pokaż stronę w wersji dla komputerów